Bizim onbeşliler diye bildiğimiz, Çanakkale Savaşlarını andı İngiltere Kraliçesi Queen Elizabeth. İngiltere'nin Queen Elizabeth’li, Agamemnon’lu Lord Nelson’lu dünyanın en güçlü ve yenilmez donanmasını, balıkçı teknesi denilebilecek Nusret Mayın Gemisi ile uçaklarla destekli son teknolojili 100 binlerle sayılan ordularını Mustafa Kemal Atatürk ve onunla birlikte mermisi olmayan bir avuç diye sayılabilecek 57. ve 27.Alay ile yendik. 

Yani bütün dünya üstümüze çökmüş… Ruslar Ermeni’lerle bir olmuş Doğu'dan, İngiliz, Fransız bir olmuş Batı’dan, Çanakkale'den saldırmış. 

 

Ve Bütün Dünya Mustafa Kemal'in Conkbayırı'ndaki savaş asker dehası hamlesi karşısında diz çökmüştür. 

 

Londra geçen cumartesi yapılan bu güya görkemli anmanın arkasında Türklerin, İngilizlere diz çöktürmesi ve İngiliz’in Fransız’ın göz koydukları Türk Topraklarından defedilmesi vardır. 

 

Hiçbir kimse İngiltere Kraliçesi Queen Elizabeth’e , anmada, şu soruyu soramamıştır:

 

 "Ne işiniz vardı topraklarımızda" diye... 

 

1.Dünya (paylaşım) savaşında Türklerin diz çöktürmesi sonucunda Çarlık Rusyası Yıkılmış, Rusya’da Lenin İktidara Gelmiş, İngiltere Başbakanı Churchill İstifa Etmiş, İngiltere, Fransa Hezimete Uğramış ve Dünya’ya Rezil Olmuşlardır. İngiltere Kraliçesi Queen Elizabeth’in katıldığı Çanakkale Anması böyle özetlenebilir. 

 

Türkiye üzerine oyun oynayanlar, Türkiye’nin topraklarına göz koyanlar değişmemiştir. Osmanlı’yı nasıl yıktılarsa aynı oyunu şu an Türkiye’ye oynamaktadırlar. Ama yine unuttukları bir şey var değil mi? 

 

Biz Unutmayalım….

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol