Herkes Avrupalı herkes gazetemiz Avrupa’yı mı okuyor ? Kuzey Londra’da her köşede varız ama Güney Londra’da dağıtılan tek gazeteyiz diye rapor geldi masama. Dağıtımcımıza tekrar kontrol etmesini söyledim. Tam kesin raporu sizlerle paylaşacağım. 

Şimdi elinizde tuttuğunuz gazetemizin boyutu tabloid. Bilmem sevdiniz mi? Güzel tarafı hem daha çok sayfamız var tabloid baskıda. Hem daha kaliteli kağıda bastırdık. Hemde daha fazla sayıda baskı yaptık. Daha kaliteli olan 52 gsm kağıdın keyfini sürüyorsunuzdur şu an. 18 yıldır her cuma sizlerin okuması için bu gazeteyi kesintisiz aralaıksız basıyoruz. Ne mutlu bize ne  mutlu siz değerli okurlarımıza…

İşte bana bazen diyorlardı ki; “iyi hoş herşey güzel, gazete kaliteli de, bu devirde haber okunmaz. Bir sürü masraf yapıp kendi özel haberini yazacağına otursun muhabirler aşırsın el alemin internetteki haberlerini veya çevirsin  İngiliz gazetelerindeki haberleri. Al sana haber ! Okur anlar mı ? Anlar. Okur aptal değil ! Birazda kadınları meta olarak kullandın mı çok para kazanırsın. Para kazanan, haberciliği unutan  gazeteleri görüyorumda, bunlar, topluma yapılmış bir haksızlık olarak karşımda duruyorlar.”

Sevgili okurlarımız internetten aşırma haberler dolu böyle bir gazeteyi okumadığınızı sadece reklamlara bakıp bir kenara bıraktığınızı biliyorum. Bizim amacımız ilan-esnaf gazetesi olmak değil. Avrupa medya gurubu, Uluslararası bir medya gurubu olma yolunda ilerliyor. Bunu da İngiltere merkezli okurlarımıza ve maddi destek veren iş adamlarımıza şirketlerimize borçluyuz. Karşılığında ise sadece bakılan bir ilan, reklam gazetesi değilde okunabilinecek dolu dolu gazete sunuyoruz. 

Bilmem farkında mısınız ama yinede hatırlatmak istedim.  Birleşik Krallık, İngiltere, Londra merkezli Avrupa Gazetesi, İngiltere’de en çok okunan gazete ünvanı elinde bulunduruyor.  

Ödüllü Avrupa, okurlarının gurur kaynağı olmaya devam ediyor. 18.yılına giren gazeteniz Avrupa, çok geniş bir okur kitlesine ulaşma gayretininin haklı gururunu yaşıyor. 17 yılı geride bırakan Avrupa Gazetesi, artık bütün herkesi kapsayan toplum gazetesi oldu.  

Rakipleri,  haftanın önemli sayılan haberlerini çalmak  için internet başında kopyalamak için ter dökerken !  Avrupa haberin kaynağında, yerinde muhabiriyle, kaynağına bizzat haber Müdürü’nü göndererek çalışıyor. Gerçekten haber üreten tek gazeteyiz. Ajansımız var. Oradan buradan şu ajanstan haber almıyoruz. Haberlerimiz dünya çapında okunuyor, takip ediliyor. 

Avrupa bir medya gurubu oldu. Basılı alanda gazetemiz var. Ajansımız var. İnternet ortamında online olarak gazetemiz, ajansımız ve Türkçe web sitelerimiz yanında sadece ingilizce yayımlanan avrupatimes.com gibi 5 tane daha web sitemiz var. Instagram, facebook, twitter…  gini sosyal medyada çok güçlüyüz. Benim kendi kişisel web sitem vatanoz.com da medya gurubuna dahil oldu. Şimdi de dünyada hatırı sayılır medyaların arasına internet alanında girme amacımız var. 

Okurlarımıza, bize destek veren herkese teşekkür ederim.
25 Haziran’da Kutlamamız olacak. 

2002 yılında gazetemizin ilk sayısında şöyle yazmıştık:

Merhaba size!

Ey yaşamın

tüm renklerini

dünyanın

dört bucağına

taşıyanlar...

Merhaba size!

Ey İngiltere’de,

Fransa’da, 

Hollanda’da, Belçika’da

ya da acı vatan Almanya’da 

yaşam mücadelesi 

verenler...

Merhaba size!

Ey durmadan 

daha güzel

bir gelecek

için didinen

umut dolu

insanlar...

Merhaba size!

Ey yurtlarından

binlerce kilometre

uzakta onuruyla

ayakta durmaya

çabalayan

milyonlar...

Merhaba size!

Ey ekmeği için 

Eşinden

dostundan,

ailesinden, 

uzakta sessiz

soluksuz

yaşayanlar...

Merhaba size!

Ey varolmaya 

çalışırken itilip

horlanan yalnız

insanlar...

Merhaba size!

Avrupa’yı 

Avrupa yapanlar

18.YAŞIMIZA MERHABA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol