Şükrü Server Aya, İngiliz hukukçu Geoffrey Robertson'un, 'Bir Ermeni Soykırımı var mıdır?' kitabındaki iddiaları çürütmek için bir kitap yazdı. 'Çarpıtılmış Hukuk Belgelenmiş Tarihe Karşı' (Twisted Law versus Documented History)  adlı kitabının tanıtımı etkinliğinde bulundum. Bu etkinlikte, Sözde Ermeni Soykırımı’na karşı belgelerle, kitap tanıtımı yapıldı.

 

Londra'da, Queen Mary Üniversitesi'nde İngilizce olarak yapılan tanıtımda konuşan Şükrü Server Aya’nın belgelerden yola çıkarak ortaya koyduğu söylemi çok netti. “Ermeni Komedisi” diyordu Aya. “Oynanan oyun Tiyatro”dur. Ermeni soykırımı diye birşey yoktur. Bu Ermeni yalanları için malum devletlerden maddi yardım alınıyor, milyon dolarlık bir mağdur ticareti var” 

 

Şükrü Server Aya’nın sözlerini sizlerle paylaşmak isterim. 

 

Şöyle diyordu Aya ; 

 

“Bütün gerçekler tüm çıplaklığıyla, belgeleriyle referanslarıyla kitapta yer alıyor. Ben yazar değilim, sizler gibi iyi bir dinleyiciyim ve bütün belgeleri inceledim. Bu kadar hızlı soykırımı Hitler bile beceremedi. Diyelimki öldürdünüz. O zaman Nazi ve Hitler’den daha hızlı olmak gerekiyor bu kadar insanı öldürmek için. Öyle bir süre ve teknik, Osmanlı’da yoktu. Ermeni yalanları... Bu 1 milyon Ermeni yi öldürmek için neredeydi gaz odaları? Nerede bu cephane? Nerede bu mezarlar? Yoktur. Bu kitapları okuyun. Bütün gerçekleri görün. İnternette de var. Yalanlara kanmayın gerçekleri bilin. Bugün ermeniler bile gerçekleri çarpıtmak için gereken belge ve bilgiye muhtaçdır. Çünkü belge yoktur. Yalan vardır. Bu kitapta bütün belgeler var. Bugün halen Ermeni çocuklar asker kıyafetiyle büyütülüyor. Amerika’da Kanada’da  yaşayan aileler Ermeni çocuklarını kış kamplarına yolluyor. Silah eğitimine tabi tutuyorlar...”

 

AKP Balıkesir eski Milletvekili Dr.Turhan Çömez’in  sorusuna Aya’nın verdiği yanıt ilginçti. Ermeni konusuna Türk Devleti Hükümeti’nin bakış açısını ortaya koyan bu yanıt gelinen durumu bütün çıplaklığıyla bizlere gösteriyordu.  

 

Kısaca, Şükrü Server Aya’nın hayatını adadığı gerçekleri ortaya çıkaran bu kitaplara “devlet desteği “ var mı diye sordu Dr.Turhan Çömez. 

 

İngiltere Türk Dernekleri Federasyonu ve İngiltere ADD tarafından düzenlenen tanıtımda Aya'nın verdiği yanıt evlere şenlikti;  “İlgili heryere kendi cebimden posta parası vererek özel olarak gönderdim. CHP, AKP, DSP, MHP, hiçbir politik parti ilgilenmedi. TC Dışişleri Bakanı Davutoğlu kitapların kapağını açmadan arşive gönderdi. Bizim şu anki devletimizin ermeni konusuna ilgisi bu kadar. Ermenilerin Türkiyede okulları var rahatlar.  İyi Ermeni var kötü var. İyiler bizimle, kötüler bu sözde soykırımı nasıl satarız para kazanırız diye düşünüyor”” dedi. 

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol